“Bu yıl 11 milyon turist hedefindeki Antalya’da iki yıldan bu yana kriz nedeniyle duran yatırımlar yeniden start aldı. 500 milyon euroluk yatırımla 15 yeni 5 yıldızlı otel daha yolda.”

Side

Side merkez (Yarım adası )

Bu haber bizi “yeni yatırımlar, yeni istihdam dolayısı ile yeni iş imkanları ve sıcak para hareketli piyasalar”  düşünceleri ile sevindirmekle birlikte uzun vade de endişe etmemize sebep oluyor.

Çünkü kıyıların betonlaştırmak o bölgedeki doğaya zarar vermekle olabiliyor.  Kıyıya yapılan her tesis sahiller de kendilerine aitmiş gibi devasa iskeleler yapıp güvenlik görevlileri dolaştırıp yerli halka geçit vermek istemiyorlar. Zaten oteller kıyı şeridinde duvar oluşturduğu için otel müşterisi değilseniz  sahile geçip denizi görmeniz mümkün değil.

Turistler de tüm bunların farkında. Ve kültürlü (aynı zamanda paralı)  turist bu politikaları çok iyi gördüğü için gelmiyor. O yüzden Avrupa ve Rusya’nın gelir düzeyi düşük turistlerini ağırlıyoruz.

iskele

Klasik Otel İskelesi

Otellerin içinde dışardan ithal edilmiş bitkilerle göstermelik yeşillik asla bölgenin natürel bitki örtüsünün yerini tutamaz.

Sabah Gazetesi’nden Dilek Taş’ın haberine göre, çoğu Antalyalı turizmcilerin oluşturduğu yatırımcıların bir kısmı otellerini bu yaz sezonuna yetiştiriyor, bir kısmı ise 2012’de açacak. Bölgede yeni başlanacak yatırımlar hariç, iki yılda 500 milyon euroya yakın yatırım planlanıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın arazi tahsisine çıkmamasına rağmen yatırımcılar kendi arsaları ya da özel şahıslardan satın aldıkları arsalara yatırım yapıyor. Yatırımlar, özellikle Manavgat- Side bölgesinde yoğunlaşırken Akdeniz Turistik Otelciler Birliği Başkanı (AKTOB) Sururi Çorabatır 15 bin yatak kapasitesinin daha bu sene devreye gireceğini belirtti. Çorabatır, bu yatırımların iki senedir beklediğini kaydetti. Bunun yanı sıra AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Cenk Bayaz ise yatırımcıların özellikle Manavgat ve Side’de yoğunlaştığına vurgu yaparak bölgedeki altyapı çalışmaları ve boş arazilerin kriz sonrası satışa çıkması ile yatırıma uygun denize sıfır arazilerin yatırımcıları cezbettiğini söyledi. Yatırımcıların daha çok bölgeden olduğunu da söyleyen Bayaz, “Yeni oteller sadece Doğu Avrupa ya da BDT ülkeleri değil tüm piyasaya hitap ediyor” diye konuştu.

2011’de 11 milyon turist hedefi

AKTOB Başkanı Çorabatır, geçen yıl 9 milyon turist ağırlayan Antalya’nın 2011’de 11 milyon turist hedefini gerçekleştireceğini vurguladı. Çorabatır, yatırımların bu talebin bir sonucu olduğunu da sözlerine ekledi.

2011’de açılacak oteller

Port Side- Side
Seamelia- Side
Sensimar (TUI)- Belek
Side Prenses- Side
Side Star Palace- Side
Seher Hotels- Side
Voyage – Belek 3 Max Royal – Belek
Eftelya Aqua – Alanya

2012’de açılacak bazı oteller

Monachus Otelleri- Side
Trendy Group – Side
Side Crowne Palace – Side
Barut Hotels- Side
Dragon Hotels- Lara
Cömertoğulları – Kundu

6 Yorumlar to “Yeni Açılacak 5 yıldızlı Otellerin çoğu Side-Manavgat Bölgesinde!”

  1. manavgat bögesinde ve civarinda acilan yeni otllerde calismak,icin bu talebi takdim ediyorum,almanyadan göc edib antalya ya yerlesmek,icin bir is firsati ariyorum.
    ben irak uyrukli trukmenim,yusek okul genel mekanik petrol akademsi bitirdim,arabce,almanca,cok iyi ve ingilizce biliyorum,disiblin,aktiv,cagdas,durust,emin,ve emanet sahibiyim,daha cok özelliklerim var allah kusurlarimi afetsin.benimle irtibat korma,icin(janan60@hotmail.de)004917660881019……saygilarimla

  2. manavgatda ikamet etmekdeyim daha önce nezih yerlerde nüdürlük yapdim otelde gece ğündüz müdürlügü arıyorum yabanci dil olarak Almancam var 20 yıl hannoverde. ikamet etdim .. saygilarla

  3. ana dilim almanca iş arıyorum, insan ilişkilerim iyi derecede. 12 ay çalışabileceğim, ücert tatmin edici olmalı, sidede ikamet ediyorum. butik vb. tercihim değildir..

  4. 15 yıl endüstriyel mutfak teknik servisliyi yaptım şimdi antalya da iş arıyorum

  5. Hollanda doğumluyum 6 aydır Manavgatta yaşıyorum Türk vatandaşı ile evliyim ALMANCA İNGİLİZCE ve ana dilim HOLLANDACA dillerine perfect hakimim halkla ilişkiler depertmanında iş arıyorum saygılarımla

  6. slm 6 senedir turizmde çalışıyorum dj lik mesleği ile iş arıyorum antalya da oturuyorum yeterince müzik keys lerim mewcut misafirlerin nabzını yakalayabiliyorum tam zamanında coşturuyorum ihtiyacı olan irtibat 0539 521 46 08 den ulaşabilirsiniz

Yorum Bırak

(gerekli)

(gerekli)

İsterseniz bu HTML özelliklerini de kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2011 www.turistim.com Sitemiz, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılıdır. Temayı Hazırlayan: Sayontan Sinha
Turizm Siteleri